Wkład UNIFLAM W720 PRESTIGE z płaszczem wodnym

Wkład kominkowy UNIFLAM W720 Prestige z płaszczem wodnym ref. 859-710 wykonany jest ze stali oraz żeliwa, materiałów trwałych i odpornych na wysokie temperatury. Dzięki tym właściwościom wkłady kominkowe Uniflam to niezawodne i trwałe urządzenia grzewcze. Producent udziela 2-letniego okresu gwarancyjnego. Nominalna moc grzewcza wkładu kominkowego Uniflam W720 PRESTIGE wynosi 15 kW, jego sprawność to 82%. Waga kominka to 210 kg. Komora paleniska wyłożona szamotem. Specjalny system wymienników rurowych oraz deflektorów zapewniają wysoką sprawność urządzenia oraz niską emisją spalin.

Nominalna moc grzewcza wkładu to 15 kW, lecz jest ona w dużym stopniu regulowana od 4 do 18 kW. Moc nominalna płaszcza wodnego oddawana do instalacji CO to 9 kW. Zakres regulowanej mocy płaszcza wodnego od 2 do 11 kW. Wkład przystosowany jest do pracy w instalacji o układzie zamkniętym, a także w domach wyposażonych w system wentylacji z rekuperatorem. Pojemność płaszcz wodnego wynosi 56 litrów. Maksymalna temperatura wody we wkładzie wynosi 95 °C, a ciśnienie 2 bary. Wejście i wyjście wody jest średnicy 3/4" i umieszczone zarówno po prawej jak i po lewej stronie wkładu. Wkład wyposażony jest także w otwory na czujniki temperatury wody (1/2") oraz czujnik dymu.

Wkład kominkowy UNIFLAM W720 PRESTIGE ref. 859-710 opalany jest drewnem drzew liściastych grab, dąb, buk, jesion o wilgotności poniżej 20%. Załadunek polan drewna o maksymalnej długości 45 cm odbywa z przodu wkładu przez drzwi otwierane na lewo. Drzwi wyposażone są prostą, żaroodporną szybę o odporności termicznej 750 °C i wymiarach 640 x 525 mm. Nowoczesna, stalowa fasada oraz duża szyba z czarnym zdobieniem zapewnia idealną wizję palącego się drewna.

Regulacja dopływu powietrza pierwotnego znajduje poniżej drzwiczek, umożliwia sterowanie prędkością spalania. Wkład posiada także doprowadzenie powietrza z zewnątrz, które umożliwia zasilenie wkładu w powietrze doprowadzone spoza pomieszczenia, w którym znajduje się kominek. Dolot powietrza posiada możliwość podłączenia rury o średnicy 120mm. Ilość powietrza dostarczanego do procesu spalania regulowana jest za pomocą suwaka znajdującej w dolnej części fasady. Powietrze pobierane jest z bezpośredniego wlotu powietrza i dostarczane pod ruszt oraz w bezpośrednio na szybę, tworząc kurtynę powietrzną zapobiegającą nadmiernemu brudzeniu się szyby.

Wbudowana wężownica schładzająca (1/2") zabezpiecza wkład przed zbyt wysoką temperaturą wody. Aby zapewnić prawidłowe i bezawaryjne działania instalacji grzewczej musi zostać ona wyposażona w następujące zawory: termiczny zawór bezpieczeństwa, ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa 2 bar, termostatyczny zawór mieszający 55 °C. Wylot spalin jest średnicy 180 mm. Zalecamy wykonanie przyłącza kominowego z wykorzystaniem systemu rur Bertrams oraz uszczelnienie połączenia rur uszczelniaczem wysokotemperaturowym.

Gabaryty zewnętrzne kominka to szerokość: 721 mm, wysokość: 947 mm, głębokość 514 mm. Wymiary fasady czyli części widocznej po zabudowie to: szerokość: 721 mm wysokość: 559 mm.

Wkład kominkowy Uniflam Prestige ref. 859-710 odzyskuje dodatkowe ciepło z dopalania gazów spalinowych, jest to możliwe dzięki spalaniu wtórnego oraz deflektorowi. Pojemny popielnik, żeliwny ruszt, ogranicznik drewna oraz sprawnie działający system czystej szyby sprawiają że eksploatacja i konserwacja wkładu są łatwe, bezpieczne i nie absorbują dużo czasu.

Wkład kominkowy UNIFLAM W720 PRESTIGE z płaszczem wodnyme ref. 859-710 spełnia wszystkie wymagania europejskiej normy kominkowej EN 13229, a także niemieckiej BimSchV 1-2. Posiada także oznaczenie CE, które jest deklaracją, że wkład spełnia dyrektywy Unii Europejskiej dotyczącej bezpieczeństwa użytkowania, ochrony zdrowia oraz środowiska.

Parametry:
- moc nominalna: 15 kW
- moc regulowana: 4-18 kW
- moc płaszcza wodnego: 9 kW
- moc regulowana płaszcza wodnego: 2-11 kW
- sprawność: 82%
- średnia emisja tlenku węgla (CO): 0,0924%
- średnia temperatura spalin: 236 °C
- max. ciśnienie użytkowe: 2 bar
- max. temp. użytkowa wody: 95 °C
- max. długość polan drewna: 45 cm
- pojemność płaszcza wodnego: 56 l
- średnica wylotu spalin: 180 mm
- wymiary szyby: 640 x 525 mm
- waga: 210 kg
- paliwo opałowe: drewno drzew liściastych grab, dąb, buk, jesion
- producent: Parkanex - Polska
- materiał wykonania: stal, żeliwo, szamot

Wyposażenie:
- doprowadzenie powietrza do spalania bezpośrednio z zewnątrz (Ø120mm)
- regulacja dopływu powietrza pierwotnego i wtórnego
- czarne zdobienie szyby
- spalanie wtórne
- system czystej szyby
- stalowa fasada z dużą, dekoracyjną szybą
- wężownica schładzająca 1/2"
- wejście i wyjście 3/4" (prawa i lewa strona)
- otwór na czujnik temperatury wody 1/2" (prawa i lewa strona)
- otwór na czujnik temperatury spalin
- zawór odpowietrzający
- samoczynne domykanie drzwiczek
- deflektor
- popielnik
- ruszt
- paliwo opałowe: drewno

Certyfikaty:
- 2 lata gwarancji
- certyfikat CE
- zgodność z normą EN 13229
- zgodność z normą BimSchV 1-2
- zgodność z normą 15a B-VG

Uwaga! Dla zachowania ochrony gwarancyjnej instalacja musi posiadać:
- termiczny zawór bezpieczeństwa
- ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa 2 bar
- termostatyczny zawór mieszający 55 °C
Zapytaj o produkt