Neptun 4 Modern

Producent: Unico
Zobacz Produkty
Szyber – nasz kominek wyposażony został w obrotowy szyber, za pomocą którego możemy szybko regulować siłę ciągu kominowego. Dzięki temu szybkość spalania drewna lub opału jest w pełni zależna od nas. Aby ją regulować wystarczy przesunąć specjalny suwak w lewo lub prawo.

Doprowadzenie powietrza z zewnątrz – możemy doprowadzać niezbędne do procesu spalania powietrze z zewnątrz. Króciec, który odpowiada za dostarczanie powietrza umiejscowiony jest w pozycji pionowej pod wkładem i ma średnicę 90 mm.

Regulacja procesu spalania – rozwiązania jakie zastosowaliśmy pozwalają na bardzo szybkie i proste wpływanie na tempo spalania we wkładzie kominkowym. Za pomocą suwaka, który znaleźć można w prawej dolnej części fasady możesz zwiększać lub zmniejszać ilość dostarczanego powietrza, a tym samym regulować szybkość i ilość wytwarzanej energii, która dostarczana jest do płaszcza wodnego.

Wyłożenie szamotowe – cała komora spalania naszego wkładu kominkowego została wyłożona płytami szamotowymi. A więc zarówno ściany jak i podłoga zostały w ten sposób zabezpieczone. W odczuwalny sposób zwiększyło to efektywność korzystania z wkładu. Podniesiona została temperatura oraz sam wkład zabezpieczony został przed dużą amplitudą temperatur (wywołaną cofającą się zimniejszą wodą z instalacji CO).

Stal – nasz wkład kominkowy został wykonany z najwyższą starannością, z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. W procesie jego przygotowania użyliśmy blachy stalowej o grubości aż 4mm. Poddaliśmy ja obróbce ściernej, a następnie zabezpieczyliśmy przed korozją specjalnym płynem żaroodpornym. Kolejnym etapem było pomalowanie jej farbą, która bardzo dobrze sprawdza się w środowisku podwyższonych temperatur.

Współpraca z wodnym układem grzewczym – kominek może pracować w dwóch systemach – w układzie otwartym i zamkniętym (tak zwanym ciśnieniowym). W przypadku przeznaczenia do układu zamkniętego wkład doposażony jest w dodatkowy płaszcz schładzający (wersja PLUS* – patrz cennik).

Podwójna szyba – wpływa ona zarówno na aspekt praktyczny jak i wizualny. Pozwala bowiem zachować efekt czystej szyby, ale przede wszystkim powoduje, że większa ilość energii pozostaje wewnątrz wkładu. Dzięki temu więcej energii podczas spalania jest pozyskiwana i transportowana do płaszcza wodnego.

Nóżki – dzięki nóżkom aż o 5 cm możesz regulować ułożenie Twojego wkładu kominkowego.

Popielnik – dzięki popielnikowi masz możliwość opróżniania swojego wkładu bez konieczności jego wygaszania. Jest to niezwykle wygodna funkcja, która oszczędzi Ci mnóstwo czasu. Szczególnie docenią to osoby używające naszych wkładów w trybie ciągłym.

Gwarancja – nasz produkt objęty jest 5cio letnią gwarancją, w skład której nie wchodzą elementy eksploatacyjne, czyli ruszt, uszczelki, szyby, wyłożenie ceramiczne (szamot).

Specyfikacja
Moc grzewcza [kw] 15 | 20
Szyba zwykła [mm] płaska 560 x 350
Wysokość wkładu [mm] 850
Szerokość wkładu [mm] 750
Głębokość wkładu [mm] 560 (590 w wersji Plus*)
Sprawność [%] 70
Kubatura pomieszczeń ogrz. [m3] 125 | 170
Średnie zużycie opału max [kg/h] 5-6
Ciężar [kg] 148 (163 w wersji Plus*) | 158 (173 w wersji Plus*)
Średnica komina [mm] 180
Pojemność wodna [l]/td> 29 | 32
Średnica króćca zasysania powietrza [mm] 98
Moc grzewcza obiegu wodnego [kW] 12 | 17
Zapytaj o produkt