Hermes 2 Modern

Producent: Unico
Zobacz Produkty
Szyber – pozwala na skuteczne regulowanie ciągu kominowego, a więc na zwiększanie lub zmniejszanie szybkości spalania. Od szybkości spalania zależy ilość i szybkość wytwarzanej przez wkład energii. Proces zmiany ciągu jest uproszczony do minimum – to kwestia przesunięcia w lewo lub prawo odpowiedniego suwaka.

Doprowadzenie powietrza z zewnątrz – nasz wkład kominkowy pozwala na doprowadzenie do niego niezbędnego do spalania powietrza z zewnątrz. Króciec, którego średnica wynosi 90 mm umiejscowiony jest pod wkładem w pozycji pionowej.

Regulacja procesu spalania – za pomocą specjalnego suwaka znajdującego się w prawej dolnej części fasady masz możliwość regulowania szybkości procesu spalania. To od spalania zależy jak dużo energii (i w jakim czasie) zostanie ona wytworzona. Możesz więc w bezpośredni sposób ingerować jak dużo energii będzie trafiać do płaszcza wodnego kominka.

Wyłożenie szamotowe – komora spalania wkładu kominkowego jest w pełni wyłożona płytami szamotowymi (zarówno podłoga jak i ściany). Szamot pozytywnie wpływa na cały proces spalania i akumuluje energię którą będzie oddawał do otoczenia jeszcze przez długi czas po zakończeniu palenia. Stosujemy wysokojakościowy szamot o grubości 3 cm.

Stal – przy produkcji naszych wkładów kominkowych nie idziemy na ustępstwa. Stosujemy wyłącznie sprawdzone, wysokiej jakości materiały. Blacha, z której produkujemy wkłady charakteryzuje się grubością 4 mm. Jest odpowiednio poddana obróbce ściernej, zabezpieczona sprawdzonym preparatem antykorozyjnym, a następnie pokryta specjalną farbą, która doskonale znosi podwyższone temperatury. W ten sposób tworzymy wkłady kominkowe, które służą przez długie lata.

Ciepłe zabudowy – opisywany wkład kominkowy Hermes 2 Modern został stworzony z myślą o wykorzystaniu go również w systemie ciepłej zabudowy. Jest wykonany w taki sposób, aby panujące wewnątrz niego wysokie temperatury nie wpływały negatywnie na jego funkcjonalność i użytkowanie. Więcej przydatnych informacji na temat ciepłych zabudowach pod linkiem.

Podwójna szyba – korzyści z użytkowania wkładu kominkowego z podwójną szybą jest bardzo wiele. To przede wszystkim lepsza produkcja energii, która nie ucieka przez szczeliny pojedynczej szyby. Dodatkowo podwójna szyba chroni Twój kominek przed efektem brudnej szyby. Szyba jest praktycznie niezbędna jeśli myślisz o wykorzystaniu wkładu w tak zwanych ciepłych zabudowach. Wówczas jej montaż pozwoli na zaoszczędzenie sporej ilości dodatkowej energii.

Nóżki – niepozorny, ale istotny element, dzięki któremu masz możliwość wyregulowania swojego wkładu kominkowego o ok. 5 cm.

Popielnik – został on zaprojektowany w taki sposób, aby opróżnianie wkładu kominkowego odbywało się bez konieczności jego wygaszania. To szczególnie istotne i wygodne w przypadku osób, które z kominka korzystają przez cały czas.

Gwarancja – na nasz produkt udzielamy pięcioletniej gwarancji. Gwarancją nie są objęte: ruszt, szyba, uszczelki, wyłożenie ceramiczne (szamot).

Moc grzewcza [kw] 10
Szyba zwykła [mm] płaska 420 x 280
Wysokość wkładu [mm] 752
Szerokość wkładu [mm] 560
Głębokość wkładu [mm] 388
Sprawność [%] 68
Kubatura pomieszczeń ogrz. [m3] 80 - 120
Średnie zużycie opału max [kg/h] 3 - 4
Ciężar [kg] 61
Średnica komina [mm] 150
Średnica króćca zasysania powietrza [mm] 89
Zapytaj o produkt